Wyniki
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Zamówienia powyżej 30zł z darmową dostawą

Blog

krem nawilżający, najlepszy krem nawilżający do skóry suchej, naturalny krem nawilżający

 

Nawilżenie skóry to podstawa

Nawilżanie skóry to jeden z najistotniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o jakim nie wolno zapominać podczas codziennej pielęgnacji. Niedobór wody w skórze ma bowiem wyjątkowo niekorzystny wpływ na jej kondycję. Jeśli nie dostarczymy naszej cerze odpowiedniej jej ilości, błyskawicznie odbije się to na wyglądzie. Ten niezwykle istotny składnik jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Nie tylko bierze udział w procesach regeneracyjnych naskórka, ale w dużej mierze odpowiada również za jej jędrność i elastyczność. Nawilżający krem do twarzy to podstawa pielęgnacji skóry, bez względu na rodzaj posiadanej cery. Warto więc zainwestować w wysokogatunkowe kosmetyki naturalne, które idealnie się do tego celu nadają.

Rodzaj cery, a krem nawilżający

Choć wydawać by się mogło, że to głównie posiadaczki suchej skóry potrzebują kremu nawilżającego, to okazuje się jednak, że cera mieszana i tłusta również potrzebuje nawodnienia. Jednak nawet najlepszy krem nawilżający do twarzy nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie idealnie wpasowywał się w potrzeby skóry. Cera sucha wymaga bowiem bardziej intensywnego nawilżania niż mieszana czy też tłusta, które nie są tak mocno przesuszone i potrzebują jedynie lekkiego nawodnienia. To zatem niezwykle ważne, aby decydując się na zakup kremu nawilżającego, znać dokładne potrzeby swojej skóry. Znając je, znacznie łatwiej wybrać odpowiedni kosmetyk.

Jak dobrać najlepszy krem nawilżający?Nawet najlepszy krem nawilżający do twarzy nie pomoże, jeśli nie będzie odpowiedni dla konkretnego rodzaju skóry. Inne potrzeby ma skóra sucha, atopowa, a czego innego potrzebuje cera tłusta. W przypadku nadmiernie przesuszonej, skłonnej do podrażnień powinien to być specyfik odbudowujący jej naturalną barierę ochronną. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki naturalne, oparte na łagodnie działających, a zarazem niezwykle skutecznych w działaniu ekstraktach roślinnych.
Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy działają korzystnie na wszystkie typy cery. Choć skóra tłusta i mieszana ma zupełnie inne potrzeby. Nadmiar sebum i zaskórniaki to największe problemy powszechnie spotykane przy tych rodzajach cery. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z nawilżania. Wprost przeciwnie, te typy skóry również potrzebują kremu nawilżającego. Powinien to być kosmetyk o wyjątkowo lekkie formule, co więcej, zapewniający efektowne, matowe wykończenie.

Projekt i wykonanie fastlan.pl