Na tle popularnych tłuszczów roślinnych pozyskiwanych z pestek, orzechów i nasion, na szczególne wyróżnienie zasługuje olej sojowy. Powstaje on w wyniku tłoczenia ziaren soi i znajduje szerokie zastosowanie jako produkt spożywczy, jak i kosmetyczny. Olej sojowy w kosmetykach do skóry i włosów sprawdza się doskonale z uwagi na swoje właściwości pielęgnacyjne i regenerujące, a także zawartość witamin i substancji odżywczych.
Oleje, podobnie jak inne substancje tłuszczowe, pełnią w kosmetykach rolę emolientów. Mają one za zadanie utworzyć warstwę okluzyjną, która zatrzyma nawilżenie na powierzchni skóry lub włosów i nie dopuści do odparowania wody dostarczonej we wcześniejszych krokach pielęgnacji. Z tego powodu oleje są popularnym składnikiem kremów do twarzy, balsamów do ciała oraz odżywek i masek do włosów.
Olej z soi ma jasnożółtą barwę i neutralny zapach, co dodatkowo sprzyja wykorzystaniu w różnego rodzaju produktach kosmetycznych. Przede wszystkim jednak jest on bogatym źródłem witamin, minerałów i cennych substancji odżywczych.
W jego skład wchodzą między innymi:
witamina E,
witamina K,
flawonoidy,
lecytyna,
wielonienasycone kwasy tłuszczowe,
tokoferole,
magnez,
cynk.
Olej sojowy w kosmetykach słynie ze swoich niezwykle odżywczych właściwości i skutecznych efektów pielęgnacyjnych. Wykazuje on działanie:
antyoksydacyjne,
przeciwstarzeniowe,
przeciwzapalne,
nawilżające,
łagodzące,
regeneracyjne,
normalizujące przetłuszczanie skóry.
Poza nawilżeniem i zmiękczeniem cery, olej sojowy jest w stanie odbudować barierę ochronną nawet bardzo zniszczonej i wysuszonej skóry oraz spowolnić procesy jej starzenia. Dzięki zawartości substancji przeciwutleniających może on również przynieść efekt odmłodzenia i wygładzenia cery. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej olej pozyskiwany z soi może regulować nadmierne przetłuszczanie i skutecznie zmniejszyć wydzielanie łoju.
Olej z nasion soi to doskonała substancja natłuszczająca i nawilżająca do skóry i włosów. W pielęgnacji skóry wykorzystuje się go powszechnie w balsamach i mleczkach do ciała oraz kremach, serum i olejkach do twarzy. W produktach do demakijażu składnik ten może ograniczać drażniące działanie preparatu, co jest istotne dla osób poszukujących produktów do delikatnego oczyszczenia cery.
Olej sojowy w kosmetykach do włosów, takich jak maski, odżywki i mgiełki, ogranicza puszenie i elektryzowanie bez zbędnego obciążania i przetłuszczania fryzury. Często stosowany jest on również do popularnego olejowania włosów, zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi olejami bądź jako dodatek do maski lub odżywki.
Olej sojowy, jako jeden z nielicznych tego typu składników, sprawdza się zarówno w pielęgnacji suchej, jak i tłustej cery. Jego walory regeneracyjne i przeciwstarzeniowe skutecznie odpowiadają na potrzeby skóry dojrzałej i przesuszonej, która potrzebuje sporej dawki odżywienia i głębokiego nawilżenia. Natomiast olej sojowy w kosmetykach skierowanych do cery problematycznej i trądzikowej wykazuje właściwości regulujące wydzielanie sebum i łagodzące stany zapalne. Skutecznie się wchłania i nie przyczynia się do zapychania skóry skłonnej do wyprysków. Ponadto, dzięki zawartości licznych antyoksydantów, może przyczyniać się do niwelowania blizn i przebarwień.
Produkty z naszego asortymentu zawierające w składzie olej sojowy: